مطالب علمی-آموزشی در باره تربیت و آموزش کودکان - تقویت خلاقیت کودک

موضوعات
Category

لينك هاي روزانه
Daily Links

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 2
» بازديد سال : 296
» بازديد کل : 477
» اعضا : 0
» مطالب : 22

تقویت خلاقیت کودک


تاریخ انتشار پست : 1397/5/1 بازدید : 7

۱۷ راهکار برای افزایش خلاقیت در کودکان

شماره عنوانشماره راهکارراهکارهای ارائه شده
۲۱در اختیار قرار دادن منابع لازم برای کارهای خلاقانه نقاشی:عنصر مهم تر در این رابطه زمان می باشد، کودکان برای بروز خلاقیت در سنینی که تجربه ای ندارند احتیاج به زمان دارند.
۲۲در اختیار قرار دادن فضای لازم مختص کارهای خلاقانه:هرچه مکان محدودتر باشد باعث شکوفایی بیشتر خلاقیت می شود، البته مهم این است که کودک آن فضا را متعلق به خود بداند و کنترلش را به دست گیرد.
۲۳سادگی را مد نظر قرار دهید: کودکان هنگام بازی اگر به حال خود رها شوند بسیار خلاق هستند مهم داشتن امکانات بیشتر نیست، مهم پرورش تخیل با امکانات محدود است.
۲۴هدایای فرزندتان را مدیریت کنید: به عنوان مثال قطعات اسباب بازی که با چند پیچ و مهره به هم اتصال پیدا می کنند می تواند از یک قطعه کامل و آماده تحلیل بهتر باشد.
۲۵خانه ی خود را به ظرف کشت بذر خلاقیت تبدیل کنید: این علاوه بر محیطی است که ویژه برای پرورش خلاقیت ایجاد کرده اید.
۲۶ایده پردازی را وسوسه کنید: در نظر داشته باشید که عملی بودن و ارزیابی ایده ها را در این گلخانه فرصت نادیده بگیرید ودر مواقع مختلف کودک را تشویق به نظر دادن کنید.
۲۷به کودکان کمک کنید حواس خود را به کار بیندازند:لزومی به انجام سفرهای پرهزینه ندارید، موزه،کتابخانه و هر محیطی که قدرت تخیل را در کودک تقویت کند،موجب افزایش خلاقیت کودک خواهد شد.
۲۸نوآوری و خلاقیت کودکتان را تحسین کنید: در مورد هنرمند، بازیگر معروف، آهنگ مورد علاقه با او حرف بزنید، با او به استقبال تکنولوژی های جدید بروید تا تغییر برایش لذت بخش باشد.
دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد