مطالب علمی-آموزشی در باره تربیت و آموزش کودکان - طرز آموزش الفبا و اعداد به کودکان

موضوعات
Category

لينك هاي روزانه
Daily Links

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 2
» بازديد سال : 296
» بازديد کل : 477
» اعضا : 0
» مطالب : 22

طرز آموزش الفبا و اعداد به کودکان


تاریخ انتشار پست : 1396/9/18 بازدید : 36


۱-نحوه آموزش حروف الفبا  به کودکان

ببینید کودکتان چه زمانی آمادگی دارد؟ کودک زمانی آمادگی دارد که وقتی شما دارید الفبا را بلند بلند می خوانید، با شما همراهی می کند یا به عکسی از حروف انگلیسی اشاره می کند.آرام آرام و با حوصله: حروف انگلیسی ۲۶ حرف دارد که برای یادگیری یک کودکی که اندازه یک سنجاب است، خیلی کم نیست.

آوازهای ABC برایش بخوانید: بدون اینکه از آنها بخواهید با شما همراهی کنند، آواز حروف انگلیسی بخوانید، مطمئن باشید که ناخودآگاه از شما کپی می کنند.

کارتون یا کلیپ هایی که در آنها الفبا با اهنگ خوانده می شود: بهمراه کودکتان بصورت آنلاین این ویدیو ها را تماشا کنید. کافی ست دریوتیوب سرچ کنید: English Alphabet song clips for child

از حروف الفبا در بازی ها استفاده کنید: از این حروف الفبا در اسباب بازی فروشی ها یا فروشگاه های دنیای کودکان فراوان یافت می شود. حتی می توانید از بازی های موبایل یا تبلت که در آنها از حروف الفبا استفاده می شود دانلود کنید و با کودک بازی کنید.

۲-نحوه آموزش اعداد  به کودکان

در گام اول فقط تا ۱۰ بشمارید: یک نکته بسیار مهم در اینجا این است که به کودک آموزش دهید کدام عدد بزرگ تر است. ترتیب شمارش را به کمک آواز خواندن (دقیقا مثل حروف الفبا) با کودک تمرین کنید. ولی هر چه از ۱ به سمت ۱۰ می روید صدای تان را بلندتر کنید تا کودک متوجه بزرگ تر شدن عدد شود.

در گام دوم از ۱۰ تا ۱ بشمارید: در این مرحله از بدن خود کودک استفاده کنید! وقتی عدد ۱۰ را می خوانید، به بالای سر او اشاره کنید و قدش را نشان دهید، عدد ۹ را تا زیر چانه اون نشان دهید و هر چه اعداد کوچک تر می شوند دست خود را پایین تر بیاورید تا به عدد ۱ برسید (نوک انگشتان پا)

در گام سوم اشیا را بشمارید: مثلا ۵ تا سیب یا هرچیزی که دوست دارد جلو او بچینید و شروع به شمردن کنید. یکی از آنها را بردارید و دوباره بشمرید

از بازی های کامپیوتری یا گوشی یا تبلت استفاده کنید: بازی های کامپیوتر برای آموزش اعداد به کودکان را در گوگل سرچ کنید. در کنار آن انیمیشن ها یا کارتون هایی وجود دارند که به شمارش کودک کمک می کنند مثل ۵ little monkes یا همان ۵ میمون بازیگوش

در گام های بعدی خواندن و نوشتن اعداد را به کودک یاد دهید: به کمک اعداد پلاستیکی یا کتاب های آموزش اعداد انگلیسی، زمانی که یک عدد را می بینید، با صدای بلند و خوانا برای کودک بخوانید و به آن عدد اشاره کنید. و بعد از کودک بخواهید تا شکل آن را برای شما نقاشی کند و به او جایزه بدهید یا برای او دست بزنید. کم کم نوشتن و خواندن اعداد را هم یاد می گیرد.

۳-نحوه آموزش رنگ ها  به کودک

از پازل های رنگی و بازی ها استفاده کنید: کودکان به پازل ها وفلش کاردها یا بازی هایی مثل Candyland علاقه زیادی نشان می دهند. از انها استفاده کنید و رنگ ها را مدام به کودک گوشزد کنید

از شخصیت های محبوب کارتونی استفاده کنید: مثلا کودکی از باب اسفنجی خوشش می آید یا از پاتریک یا از شرک. تاثیر آموزش رنگ با استفاده از شخصیت های محبوب فوق العاده است!

حتما از بازی های گوشی یا تبلت آموزش رنگ استفاده کنید:  کافی است در گوگل برای “بازی های آموزش رنگها به انگلیسی” برای کودکان سرچ کنید.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد